Podrobný popis: Obzvláště starší kusy při nedostatku rostlinné potravy požírají větší listy rostlin, nejvíce Echinodory (šípatkovce) a Hygrophily (mokřanky). Ale někdy je požírají i mladé kusy i přes dostatek jiné rostlinné potravy.
Tato ryba je výsledek postupného neúmyslného křížení 3 přírodních druhů: krunýřovec mnohoostný + krunýřovec skvrnitý + krunýřovec modrý (přívěskatý) proto se označuje jako ancistrus sp., u nás na stránkách ho pro začátečníky označujeme česky jako krunýřovec sp. (obyčejný). Bohužel se u nás prodává pod názvy původních druhů, takže spousta akvaristů ani neví co mají doma. Postupem času byla vyšlechtěna závojová forma (long fin), albinotická forma (gold) a albinotickou závojová forma (gold long fin). Je to klidná ryba žijící u dna. Aktivní je hlavně v noci. Zbarvení je hnědé až tmavohnědé se světlými nepravidelnými skvrnami. Břišní část je světle šedozelená nebo hnědá a po celém těle jsou bílé tečky, které můžou mít u každého jedince jinou velikost.
Původ: kříženec
Snášenlivost: Vůči samcům o stejné nebo menší velikosti čeledi loricariidae je teritoriální.
Doporučený počet ryb: 2 samice, 1 samec.
Pohlaví: Sameček má vousky na tlamce a na čele, silné a dlouhé; samička má vousky na tlamce, krátké a tenké, v jedné řadě.Hmatové výrůstky jsou dobře viditelné jen na předních okrajích ploutví.
Odchov: Předpokladem pro úspěšný odchov je chovat několik jedinců od mládí společně v jedné nádrži. Dospělý sameček obhajuje teritorium. Pro vybraný pár postačí středně velká nádrž bez osázení, s vloženou břidlicí, kameny, jeskyňkami nebo trubkou. Rybky se vytírají do jeskyněk, kde samička lepí jikry na podklad. Potěr se vykulí za 3-5 dní, za další 4 dny stráví žloutkový váček. Pro odchov bohatě stačí sušené krmení a řasy. Růst zrychlí salátové listy - zakrátko se pokryjí řasou a změknou. Později můžeme přidávat různou sušenou potravu, spařený mrazený špenát a sekané nitěnky. Samec chrání potěr až do rozplavání a potom si už mladých nevšímá.
Velikost v dospělosti: 10-15 cm
Poznámka k fotografii: Pořízené fotografie akvarijních ryb a vodních živočichů zpravidla vyobrazují dospělého (plně vybarveného) jedince. V případně, že daný druh má pohlavní dimorfismus (pohlavní dvojtvárnost), je na úvodní fotografii vyobrazené vždy barevnější/atraktivnější pohlaví.