Juwel Aquarium - roboti místo zaměstnanců

Autor fotek:Ing. Jaroslav Macenauer
Autor článku:Ing. Jaroslav Macenauer
Počet čtenářů:1680
Datum publikace:20.5.2016 14:40
Počet komentářů:0
Editor článku:Ing. Jaroslav Macenauer

Při naší poslední návštěvě firmy Juwel Aquarium ve městě Rotemburgu v německém Dolním Sasku jsme měli možnost nahlédnout do výrobních a skladovacích hal. Zdejší provoz lepení akvárií je zajišťován velkosériově na automatizované výrobní lince akvárií a skříněk. Výroba je přesnější a spolehlivější a na rozdíl od lidí nedělá chyby. Vedení už proto zvažuje další automatizaci.

Na první pohled je to klasická výrobní linka, kde dělnící montují do akvárií jednotlivé součásti. Na jednom místě ale lidé chybějí. Zastupuje je stroj, který skleněné tabule k sobě slepí sám. Jeden z prvních robotů v odvětví akvaristiky se nachází v samém středu výrobní haly. Zkušenosti z provozu jsou velmi dobré, je přesnější a spolehlivější než zaměstnanci. Proto firma Juwel Aquarium vlastní i druhého samostatného robota, který se specializuje na výrobu velkoobjemových akvárií Rio a Trigon.

Stroje zdaleka nenahrazují jen montážní dělníky. Postupně mizí třeba i práce logistiků. Na několika úsecích tu mají samořiditelné vozíky, které materiál po továrně vozí a zakládají bez lidské obsluhy. Přesto firma dál lidi přijímá. I proto Juwel Aquarium zatím nemusí lidem vysvětlovat, proč jim roboti berou práci. Továrna roste tak rychle, že se lidé z postů obsazených roboty posouvají na jiná místa. Navíc se vytvářejí úplně nové pracovní pozice přímo související s nasazováním nových technologií. Výroba tak může dále růst.

Díky těmto inovacím si firma Juwel Aquarium drží své pevné místo na evropském trhu a je více konkurenceschopná levné pracovní síle a výrobě z východu.

Vysoká kvalita zpracování, preciznost a důkladnost hrají podstatnou roli ve firmě Juwel Aquarium a to vše pod sloganem “Made in Germany”. Jsme hrdí, že můžeme takto pokrokovou firmu velkoobchodně zastupovat již více než 20 let na Českém a Slovenském trhu.

Z návštěvy Macenauer.eu Vám přinášíme fotografickou reportáž.


Sdílejte článek s ostatními

Digg! Facebook stumbleupon technorati linkedin Google del.ici.ous myspace
Tisknout PDF verze Odeslat článek e-mailem